Nilda i Matej Luketič održali koncert u Svetištu u okviru 8. orguljaških večeri u  Gospićko-senjskoj biskupiji

Nilda i Matej Luketič održali koncert u Svetištu u okviru 8. orguljaških večeri u Gospićko-senjskoj biskupiji

U utorak, 14. listopada 2014., u oštarskom Svetištu nastupili su sopranistica Nilda Luketič i njezin sin, orguljaš Matej Luketič iz Maribora.

Koncert, koji je održan nakon večernje mise,dio je programa 8. orguljaških večeri u Gospićko-senjskoj biskupiji. Ova već tradicionalna glazbena manifestacija ostvarena je uz potporu Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Karlovačke županije, Gradskog poglavarstva Grada Senja te Gospićko-senjske biskupije.

Sopranistica Nilda Luketič prvu poduku iz pjevanja dobila je od prof. Miloša Brišnika i prof. Mire Mracsek. Studij solo pjevanja nastavila je kod prof. Jolande Horvat a usavršavanje kod prof. Dragice Kovačić, prof. Alenke Drnač Bunta, sopranistice Pety Ivanove te baritonista Emila Baronike. Članica je umjetničkog ansambla zbora Opere i baleta u Mariboru. Redovito nastupa kao solistica te u okviru komornih skupina u Sloveniji i šire. U okviru manifestacije Salon glazbenih umjetnika, u više je navrata nastupila s Društvom glazbenih umjetnika iz Maribora. Održala je niz koncerata s baritonistom Emilom Baronikom, ambasadorom glazbe i dobitnikom prestižne slovenske nagrade France Prešern. Nilda Luketič na koncertima izvodi arije iz oratorija, sakralne arije, arije i duete iz opera, opereta i mjuzikla. Snimila je dva nosača zvuka: Panis Angelicus i Laudate Dominum uz orguljašku pratnju dirigenta Simona Robinsona te klaviristice Olge Pečeny.

Matej Luketič je diplomirao glazbenu pedagogiju na Pedagoškom fakultetu u Mariboru. Njegov je umjetnički angažman vezan uz vodstvo zborova te orguljsku pratnju. Kao član zbora nastupio je u mjuziklu Opera za tri groša (Brecht-Weill) te je bio član i korepetitor miješanog pjevačkog zbora Pro Musica Maribor. Kao orguljaš pratio je solo pjevače i zborove. Autor je skladbi koje je izdao na nosačima zvuka.

U nastavku donosimo sažet pregled programa koncerta:

F. Durante: Vergin, tutto amor

G. F. Händel: O mio Signor

W. A. Mozart: Agnus Dei (iz Krönungsmesse, KV 317)

J. S. Bach: Jesus bleibet meine Freude (iz Kantate, BWV 147)

C. Gounod: Ave Maria

C. Franck: Panis Angelicus

A. L. Webber: Pie Jesu

T. Albus: Toccata (Tut mir auf die schöne Pforte)

P. Cornelius: Gratias agimus tibi

F. Dugan: Regina Coeli

1l.jpg

2l.jpg

3l.jpg

4l.jpg

5l.jpg

6l.jpg

7l.jpg

Povratak

informacije

Župni ured Uznesenja Blažene Djevice Marije
Gospe od Čudesa 7, Oštarije
47300 Ogulin
E-mail: pop.ante@gmail.com
Mobitel: 098/887-044

Raspored Sv. misa:

Radnim danom:
zimi 17.30 sati
ljeti 18.30 sati

Nedjeljom i blagdanom:
Svetište Gospe od Čudesa u 10.00 sati, Cerovnik u 12.00 sati.

Podložno promjenama, za točniju informaciju pratite župni listić.
____________________________


     Linkovi:


OS-Ostarije.jpg

Ostarski-glagoljasi.jpg

DVD-Ostarije.jpg
____________________________

 


©2011 Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Oštarije. Sva prava pridržana.