Na putu ka bratimljenju župa

Vjernici župa sv. Antuna opata iz Sušačke Drage i Svete Obitelji s Pećina hodočastili u marijansko svetište u Oštarije

Vjernici župa sv. Antuna opata iz Sušačke Drage i Svete Obitelji s Pećina predvođeni svojim župnicima vlč. Micheleom Cittadinom i vlč. Vjekoslavom Kovačem hodočastili su u nedjelju, 1. lipnja Svetište Blažene Djevice Marije od Čudesa i istoimenu župu u Oštarijama koja se nalazi u Gospićko-senjskoj biskupiji.
Dočekao ih je župnik vlč. Ante Lukotić koji je u zajedništvu s vlč. Kovačem i vlč. Cittadinom slavio svetu misu. Liturgijsko pjevanje i klanjanje pred Presvetim animirao je mještoviti zbor Schola Cantorum Rijeka - KUD Fratellanza. U prigodnoj propovijedi župnik župe sv. Antuna opata je istaknuo kako nas Marija uvijek s darovima čeka, osobito sa svojim najvećim darom - sinom Isusom. „I dok puno očekujemo od svijeta i veliki naglasak stavljamo na novac i druge materijalne stvari, trebamo biti svjesni da su ta očekivanja kratkotrajna. Marija nas uvijek čeka i želi nas darovati vječnim darovima.“
Ovom prigodom župa sv. Antuna opata po završetku misnoga slavlja darovala je ovom marijanskom svetištu sliku svoga zaštitnika kao znak prijateljstva i mogućeg bratimljenja župa, najavio je vlč. Cittadino.  „Pobratimstvo nije počelo, ali je na pravom je putu. U siječnju smo sa zborom prvi puta posjetili Svetište, nakon čega su nam vjernici ove župe na blagdan našeg zaštitnika uzvratili posjet.“
Po završetku misnoga slavlja hodočasnici su posjetili Ogulin i ogulinski kraj te druženje s domaćim župnikom zaključili zajedničkim ručkom u Oštarijama.