Oštarije za Vukovar 2014.

Svetom misom i svečanom procesijom s upaljenim svijećama na Stari most obilježena je 23. godišnjica pada Vukovara.

Kasnojesenje rano predvečerje uoči godišnjice pada Vukovara, 18. studenog, i središnjeg obilježavanja u gradu heroju, gdje su 1991. nakon višemjesečnih borbi i snažnog otpora malobrojnih i slabo naouražanih boraca HV, poraženi ne samo vojnici, ne samo nemoćni i izgladnjeli stanovnici Vukovara, već je poražena svaka ljudskost u tadašnjoj Europi, sve što se naziva humanost. U Oštarijama već nekoliko godina u nizu ovaj dan se obilježava misom zadušnicom, nakon koje se vjernici upute u koloni svjetla na stari oštarski most. U velikom broju, na ovom događanju nazočni su i učenici naše osnovne škole sa svojim roditeljima. Svake godine sve je više onih koji mole za Vukovarce i sve poginule branitelje. Ove godine u mislima su bili i branitelji prosvjednici koji ovih dana prosvjeduju neprekidno zbog ugrožavanja dostojanstva i uspomene na godine junaštva i uopće na Domovinski rat. Dani sjećanja na ratne dane imaju za cilj spomenuti se neprolaznih vrijednosti: dati život svoj za prijatelje svoje, ljubav prema Domovini, slobodi, poštivanju dostojanstva. Želja je da se to nikada i nigdje ne ponovi. Da imamo suosjećanja prema svima koji su uvučeni u neka ratna zbivanja, kojih je trenutno oko 80 u cijelome svijetu.

Za više fotografija kliknite na sliku:

67335_1001410819874513_4476626898383787681_n.jpg