Michael O'Brien u posjeti svetištu Gospe od Čudesa

U sklopu svog studijskog boravka u Hrvatskoj a vezano za predstavlja je svoje knjige „Otok svijeta“ u izdanju Trećeg dana, jedan od najproduktivnijih autora kršćanske tematike na svijetu Michael O Brien posjetio je u subotu 2. listopada Svetište Gospe od Čudesa u Oštarijama.

U pratnji urednika Trećeg dana Mate Krajine Michaela O Briena primio je upravitelj svetišta pop Antun Luketić te ga upoznao s poviješću ovog svetišta, turbulentnim povijesnim zbivanjima od pada Modruša pod turskom najezdom, gradnje velike katedrale u Oštarijama koja je također doživjela sudbinu Modruša te konačno gradnje Ogulina.
Osim što je razgledao sadašnju crkvu Majke Božje te ostatke nekadašnje velebne katedrale O Brien se na kraju upoznao i s Ogulinom koji svoj razvoj zahvaljuje upravo turskim razaranjima Modruša i Oštarija. Ugledni gost iz Kanade se živo zanimao i za noviju povijest ovog kraja vezano za recentna zbivanja u Domovinskom ratu s aspekta Kanađanina koji je i kroz svoje romane izdane u Hrvatskoj ukazao da mu je problematika vrlo poznata a da univerzalne kršćanske vrijednosti koje kroz njih promovira imaju isto značenje u čitavom svijetu. O Brien je do sada u Hrvatskoj izdao 4 knjige za Verbum i 4 za Treći dan koji promovira njegovi zadnju knjigu „Otok svijeta“.

OS-Ostarije-(2).jpg

Ostarski-glagoljasi-(2).jpg