Obilježen dan filijale sv. Marko Križevčanin

Središnje svečano obilježavanje patrona oštarske župne filijale u Skradniku održano je u nedjelju, 5.9.2010.

Svoj dan proslavilo je  i Dobrotvorno podupirajuće društvo sv. Marko Križevčanin koje svojim pobožnim sudjelovanjem privlači pozornost u svim manifestacijama ogulinskog kraja, pa i šire. Ovo udruženje vjernika nositelj je svih aktivnosti u suradnji sa svojim članovima i onima koji to nisu. Proslava je započela procesijom koja je krenula ispred područne škole pa do mjesta proslave, kapelice sv. Marka Križevčanina. Uz obilježavanje ovoga svečanoga dana, sunčano nedjeljno popodne dalo je dovoljno razloga da se proslavi pridruže mnogi vjernici iz okolnih župa sa svojim svećenicima. Koncelebraciju je predvodio nedavno imenovani župnik Oštarija, a time i ove filijale, pop Ante Luketić, uz koncelebrante vlč. Petra Šporčića iz Josipdola, fra Marjana Jelušića iz Kučinića i fra Slavka Antunovića iz Plaškog. Kao prijatelji sudjelovali su u procesiji i članovi podupirajućeg društva sv. Josip iz Ogulina sa svojim obilježjima. U procesnoj povorci nošena su dva spomen kamena koji će na ovogodišnjem Danu hrvatskih mučenika na Udbini biti prineseni za ugradnju među ostalo kamenje s ispisanim imenima stratišta mučenika za Hrvatsku. Jedan je kamen spomen na 91 žrtvu 2.svj. rata i poraća iz Skradnika, a drugi je spomen na 12 žrtava iz Sabaljske Drage.

Više fotografija: SKRADNIK - Sv. Marko Križevčanin

vlč. Mario Vazgeč
E-mail: gospaodcudesa@gmail.com
Telefon: 047/584-070

17.30 sati krunica,
18.00 sati sv. misa

Modruš u 8:00 sati,
Cerovnik u 9:30 sati,
Svetište Gospe od Čudesa u 11:00 sati.