Poziv na 37. sabor mladih naše biskupije

POZIV NA XXXVII. SABOR KATOLIČKE MLADEŽI GOSPIĆKO-SENJSKE BISKUPIJE - Oštarije (kod Ogulina) - subota, 10. prosinca 2011.

Dragi prijatelji i još puno više od toga…!

Poštovana subraćo svećenici, molio bih da pošaljete ili dovedete nove predstavnike Vaše župe u koliko su prijašnji «previše odrasli», tj. više nisu u mogućnosti sudjelovati na Saborima. Lijepo bi bilo da svaka župa ima barem nekog predstavnika. Možete uzeti i nekog od zrelijih krizmanika da se uključe i vide što znače naši Sabori. Unaprijed hvala i srdačan pozdrav u Kristu! T. Rogić

Nema tomu tek dva mjeseca da smo u Gospiću, na 36. Saboru, izabrali novo vodstvo našeg Sabora. (Čestitam predsjednici Vesni i cijelom predsjedništvu. – trs) Po prvi puta ujedinila su se dva zbora mladih (Gospić i Ogulin) i sve nas digli na noge. Još mi srce zaigra kad se sjetim kako smo svi u jedan glas pjevali drage nam pjesme što nas vode do iskustva Isusove blizine. Analizirali smo niz događanja protekloga ljeta i s nestrpljenjem očekivali da sve to nađe mjesta u novom Osvitu 17. I dogodilo se! Novi urednik Željko Mačić primio se posla i uz malu pomoć dolje potpisanih evo ga: Osvit 17 na punih 68 stranica. Javili su nam se u njemu i dosadašnji predsjednici i urednici. Valja pročitati koliko im je sve ovo naše druženje značilo. Upravo zato nastavljamo dalje. Došašće se uvelike razmahalo, mise zornice, adventska akcija, pripreme za Sisak 2012…. I još drugih stvari jednostavno nas pozivaju da se ponovno okupimo, da pozovemo i nove članove i dijelimo radost istinske kršćanske ljubavi i zajedništva, onako kako nas je naš Učitelj poučio. Oštarije zovu. Oštarci su gotovo nestrpljivi jer su po prvi puta domaćini Sabora. Isplati se doći i vidjeti s kolikim nas veseljem iščekuju. Pa to i jest smisao Došašća, jer će na našem Saboru sigurno biti i On kojega svi želimo susresti kao svoga Gospodina, Spasitelja i Emanuela – Boga s nama!

Ovako smo zamislili program:

37. Sabor u Oštarijama:

= okupljanje do 10 sati – kod crkve – svetište Gospe od Čudesa u Oštarijama

= u 10.30 «U svjetlosti hodimo» razmatranje mladih iz Siska s povjerenikom vlč. Brankom Koretić, domaćinom slijedećeg Nacionalnog susreta hrvatske katoličke mladeži - dvorana Vatrogasnog Doma u blizini crkve

= u 12 sati SV. MISA koju predvodi pop Ante Luketić, župnik i čuvar svetišta, prije mise mogućnost za ispovijed

= RUČAK - u 13 sati

= ZASJEDANJE SABORA – u 14 sati – dvorana Vatrogasnog Doma

- promocija novog broja Osvita (17), novi urednik Željko Mačić,

- 10 godina Sabora katoličke mladeži Gospićko-senjske biskupije, predsjednica Vesna Vuković i Trs

- Adventska akcija i novi ciklus Škole župnih animatora, do kuda smo stigli?

- Priprema 38. Sabora ili Biskupijskog susreta mladih (posljednji bio na Udbini 2007.)

- Zborovi mladih Gospićko-senjske biskupije – ideja malog festivala?

Razno i različito, a nakon toga…

= Molitveno - raspjevani dio u 15.30 sati:

- Iznenađenje priređuju, grupa iz (neka i to bude iznenađenje!)

- Zajednička molitva, pripremaju mladi iz Senja

- RASPJEVANO: zborovi iz Oštarija, Gospića, Senja i Ogulina (i svi drugi Dobro došli! Nije potrebna čak ni prethodna prijava.)

* Planirani završetak Sabora u 17 sati. - Vidimo se u Oštarijama!

Srdačan pozdrav od Povjerenstva za mlade G-S biskupije i predsjednice Sabora

Vesna Vuković i T. Rogića

Ovoga puta Poziv ide samo preko Facebooka i to novoosnovane grupe Sabor katoličke mladeži Gospićko-senjske biskupije! Pozovite i one koji se nisu stigli još uključiti u grupu!

Poziv na 37.sabor mladih

OS-Ostarije-(2).jpg