Tomislav Ivančić vodi trodnevicu u Oštarijama

U sklopu trodnevne duhovne obnove pod nazivom „Obitelj pod Gospinim plaštom“ uoči proslave blagdana Velike Gospe u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama u Ogulinskom dekanatu dr. Tomislav Ivančić je drugog dana trodnevnice govorio o značaju molitve.

Ako smo otvoreni Božjoj riječi i svjesni, molitva će promijeniti naš život. Čim smo sabrani đavao bježi iz nas. Ako se istinski molimo Isus je fizički uz nas a preduvjet za to je sabranost. Na tom polju mi smo nažalost u predškolskom dobu a vrijeme je da dođemo u 1. razred. Nesabrana molitva vrijeđa Isusa i njegovu majku. A upravo su vjera i krunica spasili naš narod u zadnjem ratu a ne oružje. Katolička crkva učinila je brojne grandiozne stvari hrvatskom narodu na polju kulture i umjetnosti. Zato je potrebno đavla iz sebe izbaciti a Isusa prigrliti sabranom i savjesnom molitvom, zaključio je dr. Ivančić. Na misi su koncelebrirali čuvar svetišta u Oštarijama pop Antun Luketić i župnik Josipdola vlč. Petar Šporčić.

Od OŠTARIJE Velika Gospa trodnevica 2011