U svetištu Gospe od Čudesa misa za stare, bolesne i nemoćne

Oštarije, (IKA) - U svetištu Gospe od čudesa u Oštarijama u Ogulinskom dekanatu tradicionalno je u nedjelji nakon blagdana Velike Gospe slavljena misa za stare, bolesne i nemoćne. Misa je okupila brojne hodočasnike iz župa Ogulinskog dekanata. Misa je služena u prostoru ispred crkve unutar zidina nekadašnje velebne katedrale a predslavio ju je nekadašnji ogulinski župnik i dekan Ogulinski a sada svećenik u miru mons. Juraj Petrović. Suslavili su čuvar oštarskog svetišta pop Antun Luketić, župnik Josipdola Petar Šporčić i župnik Zagorja i Modruša dr. Željko Blagus. Pjevanje je animirao župni zbor pod vodstvom Domagoja Šlata i uz orguljsku pratnju Mihaela Peca.
Nakon mise održan je nastup KUD-a Lipovac iz Generalskog Stola.

SL-2.JPG

SL-3.JPG