Fra Grgo Sikirić dijamantni jubilej svećeništva i

Fra Grgo Sikirić dijamantni jubilej svećeništva i "zlatni" kako je misio u svetištu Gospe od Čudesa

Fra Grgo je spomenuo nekoliko dragih uspomena koje ga vežu za ovo svetište: prvo je jedan veliki jubilej, 50 godina kako je ovdje propovijedao 1962.godine za svetkovinu Velike Gospe i aktivno sudjelovanje prigodom krunidbe oltarnoga kipa Isusa i Marije.

(Oštarije, 30.9.2012.J.A.) - Fra Grgo Sikirić -TOR, zadnjega dana i zadnje nedjelje u rujnu predvodio je misu u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama. Fra Grgo je svećenik u miru i ove godine slavi dijamantni jubilej svoga svećeništva, tj. 60 godina za stolom Gospodinovim. Nakon samo tri godine pošto je postao svećenikom dodjeljuje mu se župa u obližnjem Tounju. To mu je bila prva župa gdje je bio župnikom i u njoj je proveo sretne godine svoga svećeništva i u ta teška vremena. Sam zna reći da je Tounj njegova prva ljubav, a da se prva ljubav nikada ne zaboravlja. Iako rođeni Dalmatinac, priznaje da mu srce radosnije kuca kada kroči u Liku. Osim u Hrvatskoj službovao je u Americi i Kanadi.
Fra Grgo je došao u posjet ugulinskom dekanatu povodom proslave Miholje u Kamenici i komemoracije na ruševinama crkve u Tržiću koje je bilo u subotu 29. Na zamolbu župnika Oštarija, popa Antuna Luketića, dolazi predvoditi nedjeljnu misu u župnoj crkvi, čemu su se obradovali stariji vjernici, ali i mlađi.
Na ovoj svetoj misi, mislima slijedeći Isusovu: Jao se onomu tko sablazni malene, u propovijedi je izrekao svoje razumijevanje mladih i blagost prema njima ali i oštrinu prema starijima, roditeljima: "Nikada nisam prekoravao ili se ljutio na djecu. Uvijek sam govorio da su nepodopštine plod propusta i zanemarivanja kućnog odgoja."

Ovaj dragi i simpatičan svećenik predvodit će svetu misu 4.listopada, na svetkovinu osnivača njegova reda, sv. Franje. Misa će biti u kapelici Krista Kralja, samostana fratara trećoredaca u Ogulinu