Godina vjere

Svetište Gospe od Čudesa u Oštarijama ugostit će povjerenika za pastoral slabovidnih i slijepih osoba don Juru Ladišića koji će uz Godinu vjere naglasiti i potrebe slabovidnih i slijepih osoba uz Dan bijeloga štapa.

Opća Crkva u ovoj pastoralnoj godini intenzivnije će promišljati ovaj svoj temelj postojanja i djelovanja: vjeru. I svake druge godine razmišlja se i propituje svoja osobna vjera, ali i djelovanje Kristovih vjernika koji jesu Crkva. Ova godina proglašena je Godinom vjere od strane pape Bekedikta XVI. koji izdaje prigodni dokument: Porta fidei - Vrata vjere.
     Biskup Mile Bogović, slijedom događanja, izdaje također Poslanicu povodom provođenja Godine vjere u biskupiji koja će službeno započeti u nedjelju 14. listopada u Gospićkoj katedrali misom u 10 sati. Svečanijem otvaranju i početku godine vjere pripremile su se dekanatska sjedišta uz mnoge naše župe.