Međunarodni dan bijelog štapa i Godina vjere

(14.10.) U Oštarijama svečano je misom u 10 sati obilježen Međunarodni dan bijelog štapa kao i Godina vjere. Misu je predslavio don Jure Ladišić, umirovljeni svećenik iz Otočca i predsjednik Društva slijepih i slabovidnih Ličko-senjske županije

(Oštarije, 14.10.2012.Z.R.) - U nedjelju 14. listopada u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama svečano je misom u 10 sati obilježen Međunarodni dan bijelog štapa kao i Godina vjere. Misu je predslavio don Jure Ladišić, umirovljeni svećenik iz Otočca i predsjednik Društva slijepih i slabovidnih Ličko-senjske županije u suslavlju župnika Oštarija i čuvara svetišta popa Antuna Luketića. Misi su uz domaće vjernike nazočili brojni članovi Udruga slijepih Ogulin na čelu s predsjednikom prof. Ivanom Jurjevićem kao i tajnikom Društva slijepih i slabovidnim Ličko-senjske županije Brankom Čuićem. Osim toga misu su uveličali i Karlovački župan Ivan Vučić, načelnik općine Josipdol Zlatko Mihaljević i zamjenici gradonačelnika Ogulina Tone Radočaj i Vladimir Kubelka.

Vlč. Ladišić izrazio je na početku zadovoljstvo da kao invalidna 95 posto slijepa osoba prenosi riječ Božju i to na Međunarodni dan slijepih i slabovidnih osoba. U svom životu budimo praktični vjernici a posebno vi slijepi kojima su vjera oči razuma. Posebno njegujmo tri odnosa, prema sebi, Bogu i bližnjima, zaključio je vlč. Ladišić. Pop Luketić je pročitao poslanicu biskupa Bogovića povodom Godine vjere u kojoj je težište stavljeno na punjenje naših svjetiljki vjere. Pospješimo svoj odnos s Bogom i prirodom i napunimo vjerom svoje uljanice. Vjeru svjedočimo i u javnom životu bez licemjerja te uspostavimo bolje odnose prema Bogu i ljudima čime će se vrata vjere jače otvoriti u Gospićko-senjskoj biskupiji.  Kod prinosnih darova prinesena je biblija, katekizam Katoličke crkve, štap kao simbol slijepih osoba i euharistijski simboli. Na kraju mise prof. Jurjević je s Brajevog pisma pročitao meditaciju, a nakon mise župnik Luketić je kompendijem katekizma darovao goste.

Zvonko Ranogajec