Mimohod u koloni svjetla za Vukovor

(Oštarije, 17.11.2013.) - Već se ustalilo u svetištu Gospe od Čudesa da se 17. studenoga molitvom i mimohodom s upaljenim svijećama hodočasti do staroga mosta. Na mostu se donešene svijeće aranžiraju, postave na drveni križ i na bočne strane mosta, te se nastavi s molitvom i pjesmom. Ovo je već treća godina da se na ovaj način odaje počast žrtvi Vukovara i njegovih branitelja, te svim žrtvama Domovinskog rata. Osim samih Oštaraca, rado se priključuju pojedini vjernici iz svih župa dekanata.
Molitva je započela u župnoj crkvi u 19 sati, a mladi, vjeroučenici nižih razreda i roditelji čitali su prigodne tekstove i molitve za Vukovar i sve poginule tijekom Domovinskog rata.

Nakon molitve, kod oltara su zapaljene svijeće u bojama hrvatske trobojnice: crvene, bijele i plave. Crvene svijeće zapalili i nosili su pripadnici vatrogasne postrojbe DVD-a Oštarije, bijele svijeće učenici PŠ Siniše i Zrinka Rendulića iz Oštarija, a crvene svi ostali. Kolona svjetla krenula je u svečanom mimohodu prema mostu predvođena križem i barjakom. Dok su pripadnici Podupirajućeg društva Ivan Pavao II. postavljali svijeće-lampione na križ, okupljeni narod je pjevao duhovne i pjesme posvećene domovini.

Nakon svega, prizor je bio lijep za pogled koji izaziva štovanje i posebnu počast. Zapaljene svijeće gorjet će na mostu cijelu noć, a srca hrvatskih domoljuba na svaki spomen riječi VUKOVAR.

Pogledajte foto galeriju klikom na OVDJE.

vlč. Mario Vazgeč
E-mail: gospaodcudesa@gmail.com
Telefon: 047/584-070

17.30 sati krunica,
18.00 sati sv. misa

Svetište Gospe od Čudesa u 11.00 sati, Cerovnik u 9.00 sati.