Orguljaški koncert u Svetištu Gospe od Čudesa

U svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama održan je u nedjelju 18. kolovoza koncert maestra Josipa Magdića, umirovljenog profesora Muzičke akademije u Zagrebu, kompozitora i orguljaša. (Zvonko Ranogajec)

U svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama održan je u nedjelju 18. kolovoza koncert maestra Josipa Magdića, umirovljenog profesora Muzičke akademije u Zagrebu, kompozitora i orguljaša. U organizaciji čuvara svetišta popa Antuna Luketića odlučilo se svake godine u nedjelju oko Velike Gospe održati značajan koncert na prošle godine obnovljenim oštarskim Hefererovim orguljama. Maestro Magdić započeo je koncert izvođenjem vlastite sklade „Svečanog preludija“ a nastavio je s Mozartovim „Ave Maria corpus“, Handelovim Largom iz opere Xerxes. Slijedila je Schubertova Ave Marija te na koncu više marijanskih pjesama. Cilj koncerta je popularizirati orguljašku glazbu u Ogulinskom dekanatu i biskupiji, ističe čuvar svetišta Gospe od Čudesa pop Antun Luketić.