U Oštarijama započele 7. orguljaške večeri u Gospićko-senjskoj biskupiji

U ponedjeljak navečer u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama orguljskim koncertom započele su 7. orguljaške večeri u Gospićko-senjskoj biskupiji.

Koncert je održao akademski glazbenik Ante Knešaurek a u jednosatnom nastupu izvodio je djela Cezara Francka, Dietericha Buxtehudea, Johna Stanleya, J. S. Bacha kao i vlastitih improvizacija na zadanu temu. Prošle godine ponovno upogonjene orgulje oštarskog svetišta pokazale su se optimalnima za milozvučni koncert koji je okupio pedesetak ljubitelja ove vrste glazbe. Inače, Hefererove orgulje uvedene su u oštarsko svetište 19. studenog 1895. godine.
Nakon Oštarija, slijede orguljaški koncerti maestra Knešaureka u Sv. Jurju i Gospiću. I ove sedme po redu orguljske večeri su dio Gospićkog glazbenog festivala.