Velka Maša - Velika Gospa u našem svetištu 2013.

Trodonevicu i mise na samu svetkovinu Velike Gospe predvodi p.Božidar Nagy, dogogodišnji urednik Radio Vatikana, voditelj kauze za bl.Ivana Merza. Misa uočnica, 14.8. u 20 sati predvodi otac biskup Mile Bogović.

Velka Maša - Velika Gospa u oštarskom Svetištu 2013. Duhovna priprema započet će misama zornicama u 6 sati od ponedjeljka, 5. kolovoza do petka 9. kolovoza.
      Predvoditelj trodnevnice i propovjednik biti će isusovac pater Boţidar Nagy.

• Mladu nedjelju, 11. kolovoza predvodi pater Božidar misom u 10 sati, te cjelodnevnim klanjanjem do 17 sati i završnom večernjom misom.
  • 1. dan trodnevnice - ponedjeljak, 12. kolovoza misa je u 18.30 sati
  • 2. dan trodnevnice - utorak, 13. kolovoza misa je u 18.30 sati i poslije mise u 20 sati u Domu DVD-a biti će predstavljanje monografije Oštarija.
  • 3. dan trodnevnice - srijeda, 14. kolovoza pokorničko slavlje - ispovijed u 18.30 sati, te procesija od Doma DVD-a i misa koju predvoditi otac Biskup.

Mise na Svetkovinu Velike Gospe:

• 7 sati – jutarnju misu predvodi vlč. Petar Šporčić, ţupnik josipdolski
  • 9 sati – misu predvodi pop Ante Luketić, ţupnik oštarski
  • 11 sati – procesiju od Doma DVD-a i misu predvodi pater Boţidar Nagy
  • 19 sati – večrnju misu predvodi preč. Robert Zubović, ţupnik i dekan ogul.

Mise na Dan bolesnika, nedjelja 18. kolovoza biti će u 19 sati koju predvodi preč. Ferdo Vraţić, ţupnik na Švarči i bolnički kapelan u Karlovcu. Na misi će biti prigoda primiti sakrament bolesničkog pomazanja.

Otac Božidar Nagy, hrvatski isusovac, porijeklom je iz Slavonije. U Slavonskom Brodu završio je gimnaziju i
1961. godine ulazi u isusovački red. Studij teologije i filozofije završava na Papinskom učilištu Gregoriana u
Rimu. U Rimu je i doktorirao s disertacijom "Ivan Merz, čovjek vjere i odgojitelj za vjeru". Dugogodišnji je
vjeroučitelj studenata i srednjoškolaca u Zagrebu i Osijeku. Šest godina bio je urednik hrvatskog programa Radio Vatikana u Rimu, a pet godina djeluje kao dušobrižnik pri Hrvatskoj katoličkoj misiji u Parizu. Kardinal Franjo Kuharić 1972. godine imenuje ga postulatorom kauze za beatifikaciju Ivana Merza, te se od tada, objavljujući niz knjiga i radova, gorljivo zalaže kako bi hrvatska i svjetska javnost bila upoznata s osobom novog hrvatskog blaženika.